Rızık Duaları

Maddi Sıkıntılardan Kurtulmak İçin Dualar

Maddi yönden sıkıntılar çektiğiniz zamanlarda, paraya ihtiyacınız olduğunda ve işlerinizin kötü olduğu durumlarda Tevbe Suresi 128. ve 129. ayetlerini belli bir sayı ve güne bağlı kalmadan aklınıza geldiği zamanlar okuyun. Allah’ın izni ile sıkıntılarınızdan kurtulur, ihtiyaçlarınıza kavuşursunuz.

Okunuşu:

128- Lekad câekum resûlun min enfusikum azîz(azîzun), aleyhi mâ anittum harîsun aleykum bil mu’minîne raûfun rahîm(rahîmun).
129- Fe in tevellev fe kul hasbîyallâh(hasbîyallâhu), lâ ilâhe illâ hûv(hûve), aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azîm(azîmi).

Anlamı:

128- Andolsun ki; sizlere , sizin içinizden azîz bir Resûl geldi. Sizin üzüldüğünüz şey , O’na zor gelir (O’nu üzer). Sizlere çok düşkün, mü’minlere şefkatli ve merhametlidir.
129- Bunun ardından şayet onlar dönerlerse, onlara şu şekilde cevap ver: “Bana, Allah kâfidir, O’ndan başka ilâh yoktur. Ben, Allah’a tevekkül ettim (güvendim). Ve O, azîm arşın Rabbidir
Başka bir rivayete göre ise; Hz. Ali ( ra )’den rivayet edildiğine göre anlaşmalı bir köle ona sorar: Borcumu ödeyemiyorum, bana yardım et, dedi . O da: Resûlullah ( sav )’in bana öğrettiği duayı ben de sana öğreteyim mi? Bunu okumaya devam ettiğin halde üzerinde dağ gibi borç olsa dahi Allah Teâlâ onu ödemene yardım eder.

Şu Şekilde dua et dedi:

Allâhümmekfinî bi-helâlike an harâmik, ve ağninî bi-fazlike ammen sivâk.

Manası:

Allahım! Bana helâl rızık kısmet et ve haramlardan koru! Beni senden başkasına muhtaç etme!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close