Evlilik Duaları

Kısmet Açmak İçin Okunacak Dualar

Yaptığımız duayı kabul etmek ve etmemek bütünüyle Allah’ın iradesine ve takdirine kalmış bir olaydır. O, bazen kulunun iyiliği amaçlı duasını kabul eyler. Bir Takım vaziyetlerde da duanın kabulü, kulun menfaatine ters olacağı amaçlı duayı reddeder. Ancak şunu söyleyebiliriz; Önlem kuldan, takdir Allah’tan. Kısmet, erkek ya da bayanın kaderinde olacak olan olayların vakti gelince meydana çıkmasıdır. Başka Bir Deyişle kader ile bağlantılıdır. O Halde kısmet açma duasının tatbikine gelip bizzat üzerimize düşeni yerine getirelim ve Allah’ın takdirine bırakalım.
Bir namazı kıldıktan sonra , ellerimizi Yüce Rabbimize açarak; “Allah’ım, sen kısmet açılması amaçlı dua arayışında olduğumu benden iyi bilirsin. Çünkü Sen, bana benden yakınsın, bana şah damarımdan daha yakın olduğunu söylüyorsun. O Halde lütfen, benim kısmetimi açıp hayırlı bir eş kısmet et. Sen, dua edilenlerin en hayırlısısın.” duasını kavli bir biçimde yapar isek, en yakın sürede Allah’ü Teala’nın kısmetimizi göndermesini bekliyoruz.
Değişik bir kısmet duası ise: Vellezine yekulune rabbena heb lena min ezvacina ve zurriyyatina kurrate a’yunin vec’alna lil muttakine imama. ( Furkan suresi 74 )

Anlamı:

Rabbimiz, zürriyetimizden ve eşlerimizden bizlere göz aydınlığı bağışla ve bizi muttakilere imam kıl.
İnsan suresinin ilk 2 ayetini 313 defa okumanız gerekir. Ayetin bitiminde bulunan “semian” kelimesine geldiğinizde ise buraya 7 defa okumanız gereklidir . Başka Bir Deyişle aşağıdaki gibi okunması gerekiyor .
Bismillahirrahmanirrahim, Hel eta alel`insani hıynüm mined dehri lem yekun şey`en mezkura. İnna halaknel’ insane min nutfetin emşacin nebteliyhi fece`alnahu semiy`an, semiy`an, semiy`an, semiy`an, semiy`an, semiy`an, semiy`an, basıyra.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close