Sıkıntı Duaları

Güzel Rüya Görmek İçin Okunacak Dualar

Peygamber Efendimiz ( sav ), buyurdu ki; Biriniz sevdiği bir rüya görürse, bu Allah’tandır, desin. Allah’a hamt etsin ve onu söylesin. Hoşlanılmayan; korkulu ve anlaşılmaz rüyalar görmek ise, şeytandandır. Bu Şekilde bir rüya gören birey iblisin şerrinden Allah’a sığınsın, onu kimseye söylemesin ve sol tarafına 3 kez üflesin, bir takım yerlerde tükürsün denir. Bu hadis-i şeriften anlaşılıyor ki, hoşa giden rüya görünce elhamdulillahi rabbil alemin demek gerekli . Hoşa gitmeyen rüya görünce Euzu billahi mineşşeytanirracim demeli, rüyayı kimseye söylememeli Güzel ve hayırlı rüya görmek isteyen birey temizlenir mümkün ise abdest alarak, şu duayı okur: Bismillahirrahmanirrahim
Allahümme inni es’elüke rü’ya salihaten, sadikaten gayra kazibetin wnafiaten ğayra darratin.

Anlamı:

Esirgeyen ve Bağışlayan Allah’ın adıyla
Allah’ım, Senden iyi, gerçek olup uydurma çıkmayan, yararlı olup zararı mevcut olmayan bir rüya göstermeni diliyorum . Duayı okuyan birey Allah’ın izniyle hayırlı ve güzel rüya görür.
Ebu Said El-Hudri’den rivayet dedildiğine yönelik , Peygamber Efendimiz ( sav )’in şu şekilde dediğini işittim.” Sizden biriniz sevdiği bir rüyayı görürse bu Allah’tandır desin ve Allah’a hamd etsin. Onu sadece sevdiği kimseye anlatsın.
Uyumadan önce 100 kez YA MACİD ism-i şerifini okuyan, düşlerinde görmeyi arzu ettiğini görür,okuduktan sonra da Allah’ım bana merak ettiğim şeyin hakkımda hayırlı mı, hayırsız mı olduğunu göster diyerek de dua edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close