Evlilik Duaları

Geçimsizlikten Kurtulma Duaları

Aile içerisinde geçimsizlik, erkekten, kadından ya da her ikisinden de kaynaklanabilir. Eşiniz ile ilgili hangi duayı etmek gerektiği ile ilgili şayet bir çözüm üretemiyorsanız, öncesinde hareketlerinize bakmanızda yarar vardır. Ben ne yapıyorum, o bana ne yapıyor? İslam; kadını erkeğe, erkeği de kadına ezdirmez. Esasen genel anlayışa uyumlu durumda olan da budur. Çünkü Kur’an zulmün her çeşidini ortadan kaldırmayı ve huzuru tesis etmeyi hedeflediğini yüzlerce ayetle açıklamasının ardından , bayan ve erkeğin benzer haklara sahip olduklarını açıklamaya kavuşturmuştur. Duhan suresinin 25.ayeti bu ayetlerden birisidir. Geçimsizlik ile günleri geçen çiftler ayeti 21 ya da 71 kez okurlar ise geçimsizlik yok olur inşallah . Bismillahirrahmanirrahim
Kem terekü min cennatin ve uyun.

Anlamı:

Esirgeyen ve Bağışlayan Allah’ın adıyla
“Onlar geride nice bahçeler, nice pınarlar bırakırlar.” Ayeti kavlen ve ihlasla okumaya devam etmeleri gerekir.
Allah’tan eşinizle aranızı düzeltmesi için aşağıdaki duayı yalnızken okuyarak yardım isteyin.
Elhamdülillêhillezî yümsiküssemêvêtisseb’a en takaa alel ardi illâ biiznih, hasbiyallahu lâ ilâhe illâ hû, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbul arşil azîm ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm. Duayı okuyarak geçimsizliği azaltarak ve zamanla ortadan kaldırmayı Yüce Rabbimizden kavlen niyet ve niyaz edilmelidir.
Huzurlu bir aile geçimi talep eden çiftler “Yâ Veliyy celle celalühü “ ism-i şerifi zikrine benzer ritimde devam ederler ise hep Allah’ın hoşnutluğu içerisinde kalırlar. Bu ism-i şerifin zikir sayısı 46 adettir. Cuma günleri 1000 kez zikredilmeye benzer ritimde devam edilirse Allah’ın izniyle çiftler arası huzur sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close