Evlilik Duaları

Evlenmek İçin Okunacak Dualar

Evlenmek isteyenler, kısmetinin açılmasını isteyenler, sevdiğine kavuşmak isteyenler, muradına kavuşmak isteyenler bunu Allah’a dua ederek istemelidir. Dua Allah’tan talep etmektir .
Peygamber Efendimiz Eyüp el Ensari (r.a)’ye şu şekilde buyurmuştur:
Ey Allah’ım her şeye gücü yeten, her şeyi taktir eden sensin. Benim herşeye gücüm yetmez. Sen bilirsin şayet ben bilmem. Saklı olanı en güzel sen bilirsin, ben bilmem. Şayet falan kişiyi ( ad söyleyerek) dinim, dünyam ve ahiretim ile ilgili bana uygun görüyorsan onu bana kısmet et. Şayet o değilde tek başkası benim dinim, dünyam ve ahiretim için hayırlı ise o hayırlı kişiyi bana kısmet et. Onu bana taktir et. İnşaallah Yüce Mevlamızın desturu ile muradınıza kavuşursunuz.
Evlenmek talep eden dul adam ve bayan Müslümanlar “Rabbena heb lena min ledünke zürriyeten Dayyibeh. İnneke entes semiğul alim .”

Anlamı:

” Rabbimiz bize katından temiz tek soy zürriyet ihsan et. Sen kesin ki işiten ve bilensin.” Bu dua izdivaç etmek isteyenlerin okuması gerekli olan dualar içerisindedir .
“Allahümme salli ala seyyidina Muhammed inil fatihil ebvab” Bu duayı Pazartesi ve Perşembe geceleri 1001 kez okumalısınız. Duayı okuduktan sonra 3500 kez Ya Semi’u okumalısınız.
Günde 51 kez Salavat-ı Mecule izdivaç etmek isteyenler okumalıdır. “Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin salaten tehullu biha ukdeti ve teferricu biha ukdeti ve tüferricü biha kurbeti ve tekzi biha haceti ve ala alihi ve sahbihi ve sellim.” Duayı okuyanlar Yüce Allah’ın izniyle kısmetli tek evlenme yapacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close