Şifa Duaları

Cinlerden Korunmak İçin Okunacak Dualar

Euzü Besmele ile beraber Fatiha Suresi okunmalıdır.
Euzü Besmele ile birlikte Nas ve Felak Sureleri okunmalıdır.
Bir bardak suyun içerisine Ayetel Kürsi, İhlas, Felak ve Nas Sureleri okunmalıdır. Cinlerden korunmak için bu sudan üç yudum içilerek geriye kalanı banyo suyuna katılmalı ve gusül abdesti alınmalıdır.
Fatiha, Ayetel Kürsi, Kafirun, İhlas, Felak ve Nas Surelerinin her biri 7 kez hasta kişiye okunarak üflenmelidir. Bu sayede hasta kişi sıkıntılarından ve korkularından kurtulur. Bununla Birlikte bu Sureler tuza okunarak okunan tuzu suyun içerisine katmak ve tuz eridikten sonra içmek de faydalı olur .
Sabah ve akşam olmak kaydı ile 24 kez Estağfirullah denir. Sonrasında ” Estağfirullah elazim ellzi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh.” Denir. Sonrasında 7 kez Fatiha, 11 kez İhlas ve 33 kez ‘‘ Allahümme Salli ve sellim ala seyyidina Muhammed’in ve ala Ali seyyidina Muhammed.” diyerek, Peygamber Efendimizin ve Eshab-ı kiramın ruhlarına hediye edilir. Bu duaların gözü suyu hürmetine Cenab-ı Hak’a şifa bulmak için dua edilir. Bu dualar sabah akşam kesinlikle tekrarlanmalıdır.
Cinlerden korunmak için, Cuma günü henüz seher zamanında sağ avuç içerisine Nisa Suresi’nin 99. Ayeti, Vemen yahruc’dan başlanıp rahima’ya kadar yazılarak, yazılan kağıt dil ile yalandıktan sonra yutulur ve cinlerden korunulunur.
Cinlerden korunmak için bir değişik yol ise , 7 adet zeytin ya da hurma tanesinin üzerine 1 Sübhaneke, 1 Fatiha, 3 İhlas, 1 Kafirun Okunarak taneler yenir. Allah’ın izni ile bu taneler koruma amaçlı olur .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close