Şifa Duaları

Bebeğin Sağlıklı Doğması İçin Dualar

Anne adayları hamileyken çocuklarının sıhhatli doğmaları, düzgün ve tam fiziğe sahip olarak yaşama gelmeleri için Allah cc. Dua ederler. Bebeklerin sıhhatli ve tam olarak doğmaları için edilecek dualardan bazıları Kuran-ı Kerimde geçen sure iken şu şekildedir.
Kura-ı Kerimin 26. Ayeti olan Al-i İmran suresi her gün 21 kez okunmalıdır. Al-i İmran suresi 21 kez okunursa doğacak çocuk salih olabilir ve sağlıklı doğar. Al-i imran suresi 35. ayetinden itibaren surenin sonun akadar tüm ayetler doğum yapılana kadar okunursa doğacak çocuğun fiziksel ve ruhi sağlığı yerinde olabilir .
Kuran-ı Kerimde bulunan Araf Suresinin 189. Ayeti her namaz zamanında farz namazlarından ardından okunursadoğacaj çocuğun fiziği tam olabilir .
Her gün enbiya suresi okunursa doğacak çocuk güzel ahlaklı ve zeki olabilir . Enbiya suresinin yanında Yasin suresi okunursa çocuk hayırlı olabilir .
Çocuk sahibi olacak ebeveyn her gün 10 ar kez : ” Yerisüni ve yerisü min âli Yâkûb.” “Yühricüküm tıflen sümme li tebluğû eşüddeküm ” okursa çocuğun anne karnında gelişimi tam olabilir .
Zekeriya as., doğacak çocukların hayırlı ve sıhhatli olmalarını talep eden anne ve babalara: ”Fe hebli min ledünke veliyya” zikrini durmadan her fırsatta söylemelerini buyurmuş ve bu zikiri yerine getirenlerin çocuklarının sağlıkla dünyaya geleceğini belirtmiştir.

Manası:

Bana tarafından bir veli erkek çocuk ihsan et. Ki bana da mirasçı olsun, Yâkub hanedanına mirasçı olsun. Ardından bebek olarak çıkaran, ardından sizi güçlü kuvvetli bir çağa erişmeniz için .
Çocuk sahibi olmak isteyenler şunları yapmalıdır:
Güzel Yüzlü olması için YUSUF Suresi okunur.
Ahlakı harika olması için İNSAN-İBRAHİM Suresi okunur.
İlk 4 ay 70 bin SÜBHANALLAHİ VE BİHAMDİHİ okunur.
9 ay süresince 71 adet ENBİYA SURESİ okunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close