Şifa Duaları

Bebek Hastalıklarında Okunacak Dualar

Hasta olan kişilerin yada hasta olan bebeklerin sağlık bulması için edilecek dualar için peygamber efendimiz ( sav ) şu duanın okunmasının hayırlı bulunduğunu belirtmiştir: ‘‘ Allahümma rabben nas, müshibel bes, üşfi enteş şafile, şafiya illa ente üşfi şifa en yugaduri sekamen. ‘’

Bu duanın anlamı:

Ey Allahım. İnsanların Rabbi sensin. Her zorluğu gideren sensin. Şifayı sadece sen verirsin. senden başka şifa verecek yoktur. O şekilde bir şifa verki hasta üstünde hastalık izi ve eseri kalmasın.
Peygamber efendimiz kendisi hasta olduğunda ise şu duayı okurdu: ‘’Lâ ilâhe illâllahü vahdehü lâ şerîke lehü lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyî ve yümîtü ve hüve hayyün lâ yemûtü ebeden. Sübhânellahi Rabbil ibâdi ve rabbil bilâd. Vel hamdü lillâhi kesîren tayyiben mübâreken fîhi alâ külli hâl. Vallahü ekberü kebîren, celâlullahi ve kibriyâühü ve azametühü ve kudretühü bikülli mekân. Allahümme in künte kadayte aleyyel mevte fağfirlî verhamnî min zünûbî ve eskinnî cennete adnin.’’
Peygamber efendimiz ( sav ) hasta olduğunda bu duayı okumuş olduğu için Hz. Aişe bu duayı okuyup bu duanın bitiminde, Subhaneke innü küntü, minezzalim, duasını 10 kere yine edermiş.
Hz. Aişe peygamber efendimiz hastalandığında yanına gelen Cebrail AS. Peygamber efendimiz için şu duayı okuğunu peygamber efendimizin anlattığını belirtmiştir: ALLAH’ın adıyla sana eza veren tüm hastalıklara karşı, tüm fena nefislere ve hasedçi gözlere karşı sana okuyorum. ALLAH sana şifa versin. Ben, ALLAH’ın adıyla sana dua ediyorum.
Sizler de hasta olduğunuzda yada bebekleriniz hasta olduğunda bu duaları okuyarak şifa bulabilir ve iyileşebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close